Strona główna
Porady
Kiszonka
Jak dobrać zakiszacz bakteryjny pod swoje gospodarstwo?
Pryzma kiszonki

Jak dobrać zakiszacz bakteryjny pod swoje gospodarstwo?

Postęp technologiczny w branży rolniczej objął także produkty do zakiszania. Obecnie, aby odpowiednio dobrać zakiszacz należy zwrócić uwagę na rodzaj zawartych bakterii w produkcie, a nie jak dawniej na ilość szczepów czy ich koncentrację.

Należy pamiętać również o tym, że każdy szczep ma swój indywidualny numer identyfikacyjny i mimo, że nazywają się tak samo, nie oznacza, że mają takie samo działanie. Wybierając zakiszacz bakteryjny należy kierować się indywidualnymi potrzebami i rodzajem zbieranego materiału na kiszonkę.

Mokrzejsze trawy oraz rośliny motylkowe wymagać będą głównie wsparcia ze strony bakterii homofermentatywnych, które poprzez produkcję kwasu mlekowego w szybkim tempie obniżają pH. Do tego zadania odpowiednio nadają się produkty z naszej oferty tj. Josilac classic lub Josilac grass. Do zakiszania kukurydzy oraz roślin zbyt mocno podsuszonych idealnie sprawdzą się bakterie heterofermentatywne produkujące nie tylko kwas mlekowy, ale również kwas octowy, propionowy i inne metabolity, które to zwiększają stabilność tlenową kiszonki po jej otwarciu. Taki rodzaj bakterii znajduje się m.in. w Josilac ferm lub Josilac extra. W gamie produktów zjadują się również zakiszacze uniwersalne tj. Josilac Combi czy Silosolve FC zawierające kombinację hetero- jak i homofermentatywnych bakterii, które idealnie spełnią swoje zadanie w sytuacjach, kiedy warunki pogodowe oraz wielkość plonów nie pozwalają na oszacowanie wielkości i jakości plonu.

Oddzwonimy do Ciebie

Skontaktujemy się z Tobą w ciągu 24 godzin w dni robocze

Skontaktuj się z nami

Skorzystaj z konsultacji teraz

Poniedziałek - piątek od 7:00 do 15:00

Wymagane*
Skontaktuj się z nami

Skorzystaj z konsultacji teraz

Poniedziałek - piątek od 7:00 do 15:00