Gospodarstwo Rolne

Andrzej Szypulski - Stare Płocie

Andrzej Szypulski zdecydował się zakupić 8 saszetek produktu do zakiszania SiloSolve® FC od FarmCHAMPS do przygotowania kiszonki z kukurydzy. Podzielił się z nami opinią na temat działania SiloSolve® FC.

author photo

Jestem bardzo zadowolony z zakiszacza SiloSolve® FC, który świetnie sprawdził się do przygotowania kiszonki z kukurydzy. Zdecydowałem się na zakup tego zakiszacza, aby zminimalizować straty podczas kiszenia. Nie ma odpadu w kiszonce. Kiszonka nie zagrzewa się. Ma ładny zapach, a wysokie pobranie przez krowy wskazuje na dużą smakowitość.”

Andrzej Szypulski | Właściciel gospodarstwa

Gospodarstwo Rolne Andrzej Szypulski

Lokalizacja:

Stare Płocie

Sytuacja:

Opisywane gospodarstwo rolne specjalizuje się w produkcji mlecznej. W gospodarstwie została przygotowana pryzma z kiszonką z kukurydzy o pojemności 800 ton z zastosowaniem zakiszacza SiloSolve® FC.

Głównym celem użycia produktu do zakiszania było uzyskanie wysokiej jakości kiszonki m.in. w celu zahamowania rozwoju pleśni i drożdży, a także polepszenia strawności i pobierania paszy.

Andrzej mógł liczyć na fachowe doradztwo ze strony FarmCHAMPS. Po przygotowaniu pryzmy, nasz doradca terenowy - Mateusz podjął się serwisu kiszonki w oparciu o wyspecjalizowany sprzęt m.in. do badania suchej masy oraz temperatury. Przeprowadził szczegółową analizę oraz ocenę organoleptyczną kiszonki. Hodowca pochwalił się większym pobraniem TMR-u przez krowy, w którym podstawowym składnikiem jest wspominana kiszonka z kukurydzy.