Gospodarstwo Rolne

Tomasz Kocięba - Kolonia Łaznów

Tomasz Kocięba prowadzi gospodarstwo rodzinne z żoną Dorotą i dziećmi Aleksandrą, Bartoszem i Kacprem. Gospodarstwo znajduje się w województwie łódzkim w powiecie tomaszowskim, w którym prowadzona jest hodowla bydła mlecznego. Jest kolejnym rolnikiem, który przekonał się o skuteczności inokulantu bakteryjnego SiloSolve® FC!

author photo

SiloSolve® FC świetnie sprawdził się do przygotowania kiszonki z traw z lucerną. Wykazał się przy bardzo mokrym surowcu. Zbadana sucha masa przed zakiszeniem sięgała zaledwie 20%. Kiszonka otwarta już po 3 tygodniach charakteryzowała się przyjemnym zapachem, brakiem pleśni, a także wysoką stabilnością tlenową.

Tomasz Kocięba | Właściciel gospodarstwa

Gospodarstwo Rolne Tomasz Kocięba

Lokalizacja:

Kolonia Łaznów

Sytuacja:

W gospodarstwie znajduje się 220 krów mlecznych o średniej wydajności 11,900 litrów.
Nowoczesna obora wybudowana 2018 roku jest wizytówką gospodarstwa Tomasza.

Tegoroczna wiosna była ciężka pod względem znalezienia optymalnego okienka pogodowego, by zebrać wysokiej jakości towar. Wyzwanie jakie przed nami stanęło to niska sucha masa, która sprawia trudności w przygotowaniu wysokiej jakości kiszonki. Dzięki zakiszaczowi bakteryjnemu mogliśmy zagwarantować stabilności kiszonki.

Analiza kiszonki wykazała prawidłowe parametry, oprócz tego kiszonka charakteryzowała się wysoką smakowitością. Zarówno zawartość jak i stosunek kwasów (mlekowy, octowy, propionowy) potwierdza niezawodność i błyskawiczność działania inokulantu bakteryjnego. Zminimalizowaliśmy straty spowodowane trudną pogoda podczas tegorocznej wiosny. Tomasz Kocięba jest bardzo zadowolony z efektu jaki zagwarantował SiloSolve® FC oraz zamierza kontynuować z nami współpracę i skorzystać z inokulantu na tegoroczne zbiory kukurydziane.