Gospodarstwo Rolne

Wiesław Skowroński - Gutowo - Stradzyno

Wiesław jest hodowcą bydła mlecznego, dlatego bardzo duży nacisk stawia na produkcję wysokowartościowych pasz objętościowych. W związku z pojawieniem się deficytu kiszonki z kukurydzy w gospodarstwie, zadaniem było otwarcie pryzmy już po 7 dniach. Główną rolę odegrał inokulant bakteryjny SiloSolve® FC. Sprawdź, jakie zdanie na temat produktu ma rolnik!

author photo

Jestem bardzo zadowolony z zakiszacza SiloSolve® FC, który świetnie sprawdził się do przygotowania kiszonki z kukurydzy. Głównym powodem dla którego zdecydowałem się na zakup był fakt, że mogłem otworzyć pryzmę już 7 dnia. Kiszonka wyglądała świeżo jak materiał wyjściowy i co najważniejsze nie zagrzewała się. Co jest często spotykanym zjawiskiem w procesie zakiszania. Nie odrzuciłem nawet grama kiszonki. jestem bardzo zadowolony ze skuteczności zakiszacza, który świetnie sprawdza się w przypadku braku paszy i potrzeby szybkiego otwarcia pryzmy. Dlatego postanowiłem zakupić kolejne saszetki SiloSolve® FC do produkcji kiszonek z traw.

Wiesław Skowroński | Właściciel gospodarstwa

Gospodarstwo Rolne Wiesław Skowroński

Lokalizacja:

Gutowo - Stradzyno

Sytuacja:

Gospodarstwo rolne położone jest w gminie Zawidz. Marcin wraz z synem Mateuszem zajmuję się hodowlą bydła mlecznego.

Standardowo kiszonkę możesz otworzyć po 6 tygodniach, aby być pewnym, że jest już wystarczająca zakiszona. Naszym wyzwaniem było przyspieszenie fermentacji mlekowej, poprzez szybkie obniżenie pH w pryzmie oraz tak aby zniwelować rozwój kwasu masłowego. I udało się! Dzięki SiloSolve® FC hodowca mógł otworzyć pryzmę z kiszonką kukurydzy już po 7 dniach! Nasz doradca terenowy Mateusz wykonał szereg badań, potwierdzających stabilność tlenową, niskie pH, prawidłowy rozkład kwasu mlekowego, propionowego oraz octowego i tym samym wykluczył obecność niechcianego kwasu masłowego.

I Ty możesz bez obaw otworzyć swoją pryzmę po 7 dniach z SiloSolve® FC!